Chodzenie dla zdrowia


Oto jedno z najzdrowszych ćwiczeń, które nie wymaga dodatkowego sprzętu, jest niesamowicie przyjemne i prawie każdy, w każdym wieku może je wykonywać.

chodzenie dla zdrowia

 

Chodzenie jest bardzo skuteczną formą aktywności fizycznej, która pomoże ci utrzymać dobre zdrowie oraz dłuższe życie. 

Podczas szybkiego spaceru spalamy tyle samo kalorii co podczas biegania. Jeśli regularnie uprawiamy chodzenie, to nawet wtedy kiedy odpoczywamy spalamy kalorie i tłuszcz szybciej, dlatego że chodzenie poprawia metabolizm. 

Chodzenie oczyszcza organizm z toksyn i zmniejsza ryzyko zachorowania na wiele chorób, w tym choroby serca, wysoki cholesterol, udar, nadciśnienie czy cukrzyce. 

Chodzenie bardzo wzmocni odporność naszego organizmu oraz wspomoże utrzymanie prawidłowej postawy ciała. 

Najważniejsze jest to, że chodzenie sprawia że czujemy się szczęśliwsi i mniej zestresowani. 

 

Jak prawidłowo spacerować, tak aby osiągną wszystkie benefity płynące z tego przyjemnego sportu?

Pamiętajmy, żeby przed każdym spacerem prawidłowo rozgrzać wszystkie mięśnie. Warto więc się chwilkę porozciągać, zrobić kilka przysiadów. 
Najlepszy jest szybki spacer, wtedy kiedy czujesz, że twoje serce bije szybciej i masz lekką zadyszkę, ale jesteś jeszcze w stanie rozmawiać. Kiedy spacer dobiega końca zwolnijmy tempo i przez parę minut idźmy wolno. 


Pamiętaj, że ludzie aktywni żyją dłużej i cieszą się dobrym zdrowiem w starszym wieku, dlatego poświęcenie codziennie trochę czasu na spacer jest najlepszą inwestycją w przyszłość!

  |  
Source: Walk4Life project


Zobacz także:Comments