Film dnia
Chemia (2009) - dokument
Film stanowi niekonwencjonalny zapis spotkań i rozmów różnych ludzi poddawanych chemioterapii na Dziennym Oddziale Chemioterapii. Pokazuje parę godzin przeżytych niejako poza czasem z życia chorych na raka. Trochę smutna, trochę refleksyjna, a czasem nawet zabawna opowieść o chorych i zdrowych, o tym, jak wzajemnie się wspierają.
Autorzy uświadamiają, że nie sposób przez tę chorobę przejść samotnie. Ich opowieść niesie nadzieję, że dzięki bliskości drugiego człowieka można niekiedy wygrać walkę z rakiem.
Kasia, mężatka z pięciomiesięcznym synkiem, pełna nadziei na przyszłość; inna dziewczyna w zaawansowanej ciąży, która odczuwa już ruchy mającego przyjść na świat dziecka, obok pełna energii właścicielka warzywniaka, kobieta zahartowana przez życie, próbująca zarazić swym optymizmem innych, bosman z sumiastym wąsem, zapewne lepiej czujący się na morzu niż na lądzie, rockowy gitarzysta marzący o unikatowym egzemplarzu ulubionego instrumentu, młody chłopak obawiający się, co powiedzą koledzy z klasy o jego chorobie, gdy wróci do szkoły, nauczycielka z sympatią wspominająca swych dawnych uczniów, samotna kobieta, której dzieci mieszkają gdzieś za granicą, ojciec i zapatrzony w niego syn, wreszcie ratownik medyczny, który niejedno życie uratował, a teraz wydaje się być bezradny, gdy jego jest zagrożone.


Film dostępny: tutaj