Filmy na Święta Bożego Narodzenia cz. 1
   

Filmy na Święta Bożego Narodzenia


Święta to czas odpoczynku. To okres, kiedy kina pustoszeją, bo większość z nas woli pozostać w domowym zaciszu i zasiąść przed telewizorem.

Oglądanie świątecznych filmów to dla wielu z nas rodzinna tradycja. Świąteczne filmy lubimy za ich rodzinny charakter, zabawne dialogi i za chwile relaksu, które nam oferują w czasie oglądania. To filmy, które można oglądać co roku i za każdym razem czerpać nich tę samą radość. Filmy świąteczne bowiem są skonstruowane tak, żeby wyzwalać w nas konkretne uczucia – wzruszenie, radość, ale też skłaniają do refleksji i zawsze wprawiają w świąteczny nastrój. Filmów o Bożym Narodzeniu jest naprawdę wiele, co roku do kin trafia kilka nowych produkcji. Poniżej kilka dobrych propozycji, od klasyków z dzieciństwa, które uwielbiałeś, aż do nowszych, bardziej sprytnych produkcji z torbami dowcipu, jest coś dla każdego.

Noc świętego Mikołaja (2000)

filmy na swieta bozego narodzenia0

Bohaterami filmu są dwaj więźniowie, Jędruś i Lucjan. Dostają jednodniową przepustkę, by w przebraniach św. Mikołaja i anioła wręczyć prezenty dzieciom z domu dziecka.

To wspaniałe życie (1946)

filmy na swieta bozego narodzenia1

George Bailey czuje się niepotrzebny i postanawia popełnić samobójstwo. Ratuje go anioł stróż, który pokazuje mu, jak świat by wyglądał bez niego.

Prezent pod choinke (1983)

filmy na swieta bozego narodzenia2

Ralphie Parker to młody chłopiec, dorastający w latach czterdziestych, którego wielkim marzeniem jest otrzymanie na gwiazdkę karabinka marki Red Rider. Dokłada wszelkich starań, aby zaskarbić sobie sympatię starszych i zasłużyć na prezent. Jednak wciąż spotyka się ze zdecydowanym sprzeciwem ze strony rodziców, nauczyciela, a nawet samego dobrodusznego Świętego Mikołaja.

Żółty szalik (2000)

filmy na swieta bozego narodzenia3

W przeddzień Wigilii bohater filmu odwiedza syna, była żonę, aktualna partnerkę oraz współpracowników. Każde z tych spotkań traktuje jako dobry pretekst do wypicia kolejnego kieliszka alkoholu, który sprawia, że przestaje nad sobą panować, przynosząc wstyd sobie i bliskim. Choć zarzeka się, że przestanie pić, po raz kolejny nie potrafi zignorować butelki i przegrywa z nałogiem. Nieprzytomny trafia w końcu do swej matki, która przygarnia go i pomaga dojść do siebie. Ten wigilijny wieczór – spędzony we dwójkę – zapamiętają na zawsze, a symbolizować go będzie… tytułowy żółty szalik.



  |  
Source: t-time.pl


Zobacz także:







Comments