Jak nie zapomnieć o sobie


O tym, że powinniśmy o siebie dbać doskonale wiemy, nie zawsze jednak wiedza idzie w parze z praktyką. Dbanie o siebie jest czasochłonne, przytłaczające i zwyczajnie się o tym zapomina. Oto kilka prostych rad, jak nie zapomnieć o siebie zadbać w natłoku codziennych obowiązków.

jak nie zapomniec o sobie0

Czy wypiłeś dzisiaj wystarczającą ilość wody? Czy poświęciłeś chwilę na medytację? Czy nie powinieneś wstać i iść na spacer? Kiedy ostatnio jadłeś? Spałeś osiem godzin? Jak długo już siedzisz przy biurku? Niby takie proste, a jednak zapominamy lub z powodu braku czasu pomijamy te najważniejsze czynności. Na dodatek, fakt że niewykonaliśmy dzisiaj niczego z naszej listy dbania o siebie dodatkowo jest stresujące, a jak wiadomo stres działa destrukcyjnie na nasz organizm. Powinność dbania o siebie przede wszystkim nie powinna być stresująca.

Na szczęście istnieje wiele pomysłów, które sprawią że dbanie o siebie stanie się automatycznym nawykiem, łatwym do zrealizowania, niezależnie od tego czy mamy dwie godziny, czy kilka minut.

1. Nie rób nic przez 2 minuty

jak nie zapomniec o sobie1

Bardzo ważne jest, żeby nauczyć się zatrzymać na chwilkę. Można wygospodarować w ciągu dnia 2 minuty na nierobienie niczego. Jeśli trudno jest się nam nauczyć zatrzymać natłok myśli na 2 minuty, możemy w czasie tego zadania włączyć szum fal, albo posłuchać padającego deszczu. Szum fal działa bardzo relaksująco. Takie odgłosy możemy znaleźć na youtube i włączyć na swoim telefonie podczas jazdy pociągiem do pracy. Zatrzymanie myśli na 2 minuty bardzo odstresowuje. Po takim zatrzymaniu łatwiej nam poukładać własne myśli na nowo.

2. Relaksujące aplikacje

jak nie zapomniec o sobie2

Zainstaluj relaksującą grę Viridi. Zasady gry są proste: gracz otrzymuje do dyspozycji własną donicę z ziemią, w której może posadzić rośliny. Zabawa polega na doglądaniu hodowanej rośliny. Rośliny potrzebują czasu, by urosnąć, a użytkownicy muszą stale je pilnować i uważać, żeby nie przesadzić z nawadnianiem. Autorzy zaznaczają, że celem produkcji jest głównie zrelaksowanie gracza. Doglądanie własnych kwiatów (nawet wirtualnych) może być dobrym sposobem, aby pozwolić umysłowi odpocząć. Na przykład po ciężkim dniu w pracy.

3. Narysuj coś pięknego na ekranie

jak nie zapomniec o sobie3

Dzięki weavesilk.com, każdy może być artystą. Rysowanie z pięknymi efektami pracy jest bardzo relaksuje.

4. Wyjdź na spacer i podziwiaj naturę

jak nie zapomniec o sobie4

Nawet krótka chwila przebywania wśród natury redukuje poziom stersu. Postaraj się wygospodarowanie chociaż parę minut na spacer wśród natury. Jeśli w czasie pracy wychodzić kupić kawę, przejdź się ulicą na której rosną drzewa.

5. Pamiętaj o nawodnieniu organizmu

jak nie zapomniec o sobie5

Wiemy, że powinniśmy pić wodę, ale pamiętać o tym nie zawsze jest łatwo. Tu z pomocą przychodzą bardzo dobre aplikacje na telefon.
Przypomnienie wypij wodę
Daily Water tracker reminder

 1 ,  2 


  |  
Source: t-time.pl


Zobacz także:Comments