Niesamowite dzieci, od których powinniśmy się uczyć


Każdy ma moc, by zmienić świat na lepsze.

niesamowite dzieci od ktorych powinnismy sie uczyc0

Każdy powinien przyczynić się chociaż trochę do tego aby pozostawić po sobie świat lepszym. Czasami powinniśmy zadać sobie pytanie, czy na pewno robimy wszystko, aby tak było, a może moglibyśmy zrobić troszeczkę więcej?

Program Heroes Community Action Heroes docenia wybitnych młodych, którzy pokazują, że nigdy nie jesteś zbyt młody, aby zmienić świat. Co roku Hasbro docenia młodych ludzi w wieku od 5 do 18 za ich nadzwyczajną służbę społeczną i działalność wolontariacką. Celem filantropijnej inicjatywy Hasbro jest wzmocnienie pozycji dzieci, aby były odważne, współczujące i zwracały uwagę na innych.

Oto kilka wyjątkowych przykładów.

niesamowite dzieci od ktorych powinnismy sie uczyc1

Paloma Rambana pracuje nad zwiększeniem liczby dostępnych usług dla dzieci w wieku od 6 do 13 lat z wadami wzroku na Florydzie. Prawnie niewidoma, doskonale zna się na tym, czego brakuje w tym obszarze. Właśnie dlatego prowadziła wiece w Waszyngtonie i na Florydzie, zachęcając do zatwierdzenia programu dla niewidomych i słabowidzących dzieci Florydy. Jej wysiłek w końcu się opłacił i teraz program ma 1,25 miliona dolarów z rządowego finansowania rocznie, przedtem otrzymywali tylko 500 000 dolarów rocznie.

niesamowite dzieci od ktorych powinnismy sie uczyc2

Josh Kaplan uwielbia piłkę nożną, dlatego rozpoczął program piłkarski, w którym niepełnosprawne dzieci mogą grać w piłkę razem ze zdrowymi. Inicjatywa GOALS, którą stworzył ma na celu dawanie równej szansy wszystkim, którzy kochają piłkę nożną. Josh pracuje nad przełamaniem barier, jakie istnieją pomiędzy dziećmi z niepełnosprawnością intelektualną a ich pełnosprawnymi rówieśnikami. Jak dotąd w program zaangażowało się ponad 400 niepełnosprawnych dzieci.

Zoe Terry założyła Zoe's Dolls, organizację non-profit, która rozdaje ciemnoskóre lalki małym, ciemnoskórym dziewczynkom. Zoe ma nadzieję, że lalki pomogą dziewczynom poczuć się wyjątkowo i dodadzą im odwagi.

A Aidan Thomas Anderson wykorzystał swoją miłość do muzyki, szczególnie do harmonijki, aby zebrać fundusze na wysyłanie leków potrzebującym dzieciom w Afryce.

Mali bohaterowie napisali list zachęcając dzieci i dorosłych wszystkich krajów do przyłączenia się do misji na rzecz lepszego świata. Nie trzeba zakładać organizacji charytatywnej. Wystarczy zorganizować kilkugodzinny wyjazd nad jezioro dla dzieci, których rodziców nie stać na wakacje, albo np. ugotować obiad staremu, schorowanemu sąsiadowi.  |  
Source: Hasbro


Zobacz także:Comments