Płatki owsiane


To najzdrowsze śniadanie jakie możemy zjeść sami i podać swojemu dziecku.

platki owsiane
 

Owsianka bo o niej mowa to potrawa przyrządzana z płatków owsianych i mleka lub wody. Płatki owsiane mają wspaniały wpływ na urodę, zdrowie i siły witalne. Jedzenie płatków owsianych poprawia metabolizm i zwiększa wytrzymałość, a maseczka z płatków owsianych pomaga zmniejszyć stany zapalne, zmiany trądzikowe i dodatkowo świetnie nawilża. Poza tym owsianka dostarcza mnóstwo składników odżywczych przy stosunkowo niewielkiej ilości kalorii.

Płatki owsiane bogate są w witaminę B, magnez i potas. Składniki te odpowiedzialne są za prawidłową pracę układu nerwowego. Jedzmy więc płatki owsiane, ukoją one nasze skołatane nerwy, zapewnią dobrą koncentrację, dobrą pamięć i sprawią, że poczujemy się szczęśliwsi. Owies dostarcza awentramidów, substancji, które zapobiegają tworzeniu się w naczyniach złogów tłuszczowych, czyli chronią przed miażdżycą, zawałem serca i udarem mózgu. Dodatkowo potas pomaga utrzymać ciśnienie krwi na właściwym poziomie.

Płatki owsiane zawierają błonnik, który wspomaga trawienie, zwalcza zgagę i chroni przed wrzodami żołądka. Jedzenie owsianki to dobry pomysł na śniadanie dla diabetyków. Błonnik stabilizuje poziom cukru we krwi. Płatki owsiane trawione są powoli, więc zawarty w nich cukier powoli przechodzi do krwi i przez długi czas utrzymuje się na stałym poziomie. Błonnik zmniejsza też ryzyko rozwoju nowotworów jelita grubego. Rozpuszczalny błonnik w owsie obniża poziom złego cholesterolu.

  |  
Source: t-time.pl, The World's Healthiest Foods, nhs.co.uk


Zobacz także:Comments