Miejsce dnia - Pomysł na podróż - Antelope Canyon


.. jeden z najczęściej odwiedzanych i fotografowanych kanionów na świecie...Antelope CanyonAntelope Canyon jest najczęściej odwiedzanym i fotografowanym kanionem szczelinowym na południowym zachodzie Ameryki. Znajduje się na terenie rezerwatu plemienia Nawaho w stanie Arizona. Kanion ten składa się z dwóch części górnej tzw. szczelinowej, Upper Antelope Canyon, oraz dolnej tzw. korkociąg, Lower Antelope Canyon.
Indianie Navajo nazywają górny kanion "miejsce gdzie woda biegnie przez skały", a dolny kanion "kamienne spiralne łuki". 

Antelope Canyon powstał na skutek silnej erozji piaskowca Navaho. To opady deszczu i woda tworząca silne potoki, spływająca do Jeziora Powella formuje charakterystyczne wyżłobienia i wgłębienia w kanionie. Ponieważ silne opady i powodzie zdarzają się w kanionie nadal, kanion Antelope można zwiedzać tylko z przewodnikiem. 

Kanion najlepiej odwiedzić w okresie od kwietnia do września, wtedy można zaobserwować charakterystyczne snopy światła wpadające przez szczyt Antelope. Światła te pojawiają się w godzinach przedpołudniowych.