Miejsce dnia - Pomysł na podróż - Karnawał w Kolonii


Tu na jeden dzień władze przejmują kobiety.Karnawał w KoloniiNajhuczniejsze zabawy odbywają się w czwartek, sobotę i poniedziałek, dlatego koloński karnawał określa się mianem "trzech szalonych dni". Pierwszy dzień to Weiberfastnacht, czyli babskie zapusty. Tego dnia panie przejmują władzę w mieście. Wszyscy zaś bawią się do świtu na ulicach oraz na balach. W sobotę rozpoczyna się Funkenbiwak, czyli święto mężczyzn (Funke to gwardzista). Panowie wkładają wtedy czerwone uniformy dawnej gwardii miejskiej. Oczywiście, nikt nie słucha żadnych rozkazów, co symbolizować ma antymilitarne tradycje miasta.

W niedzielę odbywają się parady dziecięce. Następnego dnia zabawa sięga szczytu. Po odegraniu widowiska związanego z dziejami miasta i szopki politycznej, przebierańcy dostają całusy od nieznajomych.. Wszędzie sprzedaje się kwiaty, buteleczki z wodą kolońską i słodycze.

W Środę Popielcową przed drzwiami domów stoją słomiane kukły. Podpalanie ich jest ostatnim akcentem karnawału. Wtedy można wybrać się do muzeum Kamevalsorden (Unter Kaster 12), żeby obejrzeć pamiątki związane z karnawałowymi szaleństwami minionych lat.


Wieńcząca karnawał Parada Róż wyrusza sprzed XIV-wiecznej katedry, największej w Niemczech


W piątek w mieście roi się od przebierańców: klaunów, arlekinów, Głupich Jasiów