Miejsce dnia - Pomysł na podróż - Park Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie


Zamieszkują tu różne gatunki zwierząt. Znajdują tu dom oraz pomoc, a po wyzdrowieniu mogą wrócić do lasu.Park Dzikich Zwierząt w KadzidłowieKadzidłowo to kolonia w Polsce położona w województwie warmińsko-mazurskim, w gminie Ruciane-Nida. Znajduje się tutaj Park Dzikich Zwierząt. Ten prywatny park został założony przez zoologa, dr. Andrzeja Krzywińskiego. Na obszarze ponad 100 ha żyje wiele gatunków zwierząt, zarówno dzikich, jak i udomowionych, m.in. jelenie, daniele, tarpany, łosie, wilki, dziki, koniki polskie, miniaturowe kozy i osiołki. Szczególną atrakcją są bobry, żubr i bizon. Nie zabrakło ptaków, takich jak bociany głuszce i żurawie.

Kadzidłowo nie jest komercyjnym ogrodem zoologicznym. Gospodarz prowadzi działalność naukową oraz opiekuje się dwu i czworonożnymi pechowcami. Trafiają do niego osierocone maluchy różnych gatunków oraz ptaki z połamanymi skrzydłami. Niektóre po wyleczeniu wracają do lasu, inne zostają w parku na zawsze.

Część zwierząt swobodnie spaceruje po terenie, inne ogląda się w zagrodach i parku małych zwierząt. Zwiedzanie Parku odbywa się tylko z przewodnikami, którzy opowiadają o poszczególnych zwierzętach, ich biologii, zwyczajach oraz potrzebie ochrony. Oswojone zwierzaki wolno karmić, oczywiście odpowiednim pożywieniem.Więcej informacji na kadzidlowo.pl