Miejsce dnia - Pomysł na podróż - Ski Center Latemar


Panuje tu specyficzny klimat. Napływa tu wilgotne i ciepłe powietrze z basenu Morza Śródziemnego, wiele tu słońca i egzotycznych roślin. Znakomite warunki narciarskie gwarantowane są od końca października do połowy kwietnia.Ski Center LatemarBrama Dolomitów tak nazywają ten jeden z największych, najpiękniejszych i najbardziej urozmaiconych ośrodków narciarskich Dolomitów we Włoszech. W Ski Center Latemar trasy narciarskie oplatają stoki efektownego gniazda skalnego - Latemaru, gdzie znajduje się ok. 165 km tras. Czynne są już od początku grudnia aż do kwietnia. Każdy znajdzie tu coś dla siebie - trasy trudne i bardzo łatwe (wszystkie ratrakowane, tak że nie ma muld), kryty basen, tor saneczkowy, skocznie narciarskie i lodowiska, centrum sportowe z kortami tenisowymi, kino, teatry, muzea. Ski Center Latemar obejmuje zarówno trasy leżące w południowotyrolskim Obereggen, jak i w należącym do regionu Trentino Val di Fiemme. Zewsząd roztaczają się wspaniałe widoki na Dolomity.

Jedną z najbardziej emocjonujących tras w regionie jest 2,5-kilometrowa czarna trasa zwana "Samotną" na stoku pala di Santa/Zanggenberg. Ma ona aż 58 st. nachylenia i jest rzeczywiście bardzo wymagająca. Z tego samego szczytu wiedzie również trasa czerwona. Jest wprawdzie mniej stroma, ale za to węższa, więc wcale nie bardziej niebezpieczna. Na całym obszarze Ski Center Latemar można przyjemnie szusować na nasłonecznionych, bardzo łatwych trasach niebieskich, wprost idealnych dla początkujących narciarzy. W Obereggen można jeździć na nartach nawet po zmierzchu! Jedna z tras tego regionu jest bowiem oświetlona do późnego wieczora.

Gdy już zmęczymy się jazdą, odpocząć można w jednym z licznych schronisk serwujących smakowite dania. A kuchnia jest tu znakomita - specyfika alpejska łączy się ze śródziemnomorską. Wszędzie unosi się aromat jabłek, a także wędzonego boczku, nazywanego tutaj speck (czyt. szpek). Ale amatorzy tradycyjnej włoskiej pasty też nie będą zawiedzeni. A degustacja przeróżnych rodzajów serów sprawi, że pobyt w Południowym Tyrolu stanie się niezapomnianym przeżyciem, także pod względem kulinarnym.


Świetnie utrzymane trasy zjazdowe to standard w Dolomitach, na zdjęciu trasa Pala di Santa


Trasy zjazdowe ze szczytu Pala di Santa dostarczają nie tylko sportowych emocji, ale także obfitują we wspaniałe widoki