Miejsce dnia - Pomysł na podróż - Zaurolandia


Podróż do prehistorii. Przechadzka po lesie, w którym czają się kilkunastometrowe gady.ZaurolandiaZaurolandia w Rogowie, niedaleko Gniezna, to największy park dinozaurów w Polsce. Na 20 hektarach parku, na dwukilometrowej trasie ustawino ponad 80 naturalnej wielkości dinozaurów oraz obozowisko andertalczyków. Trasa biegnie w lesie, wzdłuż jeziora Rogowskiego. Zwiedzając park można skorzystać z przewodnika, który w przystępny sposób przedstawi historię Ziemi między kambrem a kredą. Jeśli zdecydujemy się zwiedzać indywidualnie, dzięki licznym tablicom informacyjnym możemy dowiedzieć się jak żyły dinozaury, co należało do ich przysmaków, a także poznać hipotezy związane z ich wyginięciem. 


 

Warto również zwiedzić ciekawe Muzeum Paleontologiczne, nad którym opiekę merytoryczną sprawuje Instytut Geologii Uniwersytetu Adama Mickiewicza. Można tam zobaczyć wystawę skamieniałości z różnych epok geologicznych, bliżej poznać mieszkańców mórz i lądów sprzed dziesiątek i setek milionów lat, dotknąć skamieniałych pni drzew trzeciorzędowych, kości mamuta, a także obejrzeć tropy jurajskich dinozaurów i muszle amonitów. 

Pobyt w parku jest nie tylko doskonałym uzupełnieniem lekcji biologii czy geografii, ale też dobrą zabawą dla dzieci i wypoczynkiem dla dorosłych. Znajdziemy tutaj księgarnie, sklepy z pamiątkami, restaurację, grill na świeżym powietrzu, lodziarnie i malowniczy widok na jezioro. Jest także bardzo dobrze wyposażony plac dla dzieci, kolejka, łódki, quady dla dzieci i park linowy. Można uczestniczyć w warsztatach plastycznych, czy zostać paleontologiem odkopując dinozaura. 


 

Atrakcje na terenie parku są dodatkowo płatne. Odwiedzając park z dziećmi, trzeba przygotować trochę gotówki, bo park do najtańszych nie należy. Cała rodzina na pewno będzie się w Zaurolandii świetnie bawić. 

Park czynny jest od kwietnia do października. Więcej informacji na stronie zaurolandia.pl