Miejsce dnia - Pomysł na podróż - Zoo-Safari w Świerkocinie


Pierwszy w Polsce ogród zoologiczny dla zmotoryzowanych należy do największych atrakcji regionu ziemi lubuskiej.Zoo-Safari w ŚwierkocinieZwiedzający pokonują kolejno strefy Australii, Ameryki Południowej, Afryki i Mongolii, spotykając swobodnie biegające zwierzęta, grupy antylop, wielbłądów, bawołów, zebr i strusi. Ogrodzeń jest tutaj niewiele, za to mnóstwo przestrzeni i niezwykła różnorodność gatunków, co pozwala poczuć się jak na prawdziwym egzotycznym safari.

Część pierwsza przypomina tradycyjne zoo z klatkami i wybiegami dla zwierzą. Mieszkają w niej m.in. lew, kangury, szopy i kapibara. Dzieci będą zachwycone możliwością bliskiego kontaktu z oswojonymi osiołkami, świnkami i kózkami, a zwłaszcza karmienia ich kupionym w kiosku pokarmem.

Mnóstwo radości dostarczy także miniaturyowy lunapark. Na diabelskim młynie, fali, karuzeli i zjeżdżalniach można szaleć do woli, płaci się tylko za wstęp. Tuż obok w cieniu, ustawiono stoliki, gdzie miło można zjeść gorący posiłek lub lody.Więcej informacji na stronie zoo-safari.com.pl