Winogronowa dieta oczyszczająca


Winogronowa dieta oczyszczająca może pomóc złagodzić różne dolegliwości poprzez wypłukanie toksycznych odpadów z naszego organizmu. Przyczynia się również do utraty wagi.

dieta winogronowa

 

Dietę winogronową zapoczątkowała afrykanka Johanna Brandt, która zaczęła leczyć za pomocą winogron w Stanach Zjednoczonych w roku 1926. 

Twierdziła ona, że za pomocą winogron wyleczyła zdiagnozowanego u siebie raka żołądka. Basil Shackleton, który od dziecka chorował na bilharcjozę napisał książkę pt. "Grape Cure: A Personal Testament.", w której opisał jak winogrona pomogły mu powrócić do zdrowia. 

Dieta winogronowa polega na jedzeniu winogron i piciu wody. 
Dieta ta pomaga przy następujących dolegliwościach:
- zaparcia,
- choroby serca,
- nieżyt żołądkowo-jelitowy,
- przewlekłe zapalenie oskrzeli,
- rozedma,
- powiększenie śledziony,
- przewlekłe zapalenie pęcherza moczowego,
- niestrawność,
- zmiany nastrojów,
- otyłość,
- dolegliwości wątroby,
- choroba Brighta,
- dolegliwości gastryczne,
- niedokrwistość,
- reumatyzm,
- zapalenie nerek.

3-dniowa dieta winogronowa
Oczyszczająca dieta winogronowa jest bardzo prosta. Wystarczy tylko jeść winogrona i pić dużo wody. 
Pierwszego dnia zjadamy pół kilograma winogron. Dzielimy to na mała porcje i staramy się jeść je co dwie godziny. Kolor winogron nie ma znaczenia. Staramy się jednak, żeby to były organiczne winogrona, czyli najlepiej z własnego ogrodu. Czyli koniec lata będzie najbardziej odpowiedni, żeby przeprowadzić taką kuracje. Jeśli jednak nie mamy ekologicznych winogron, możemy zjeść takie ze supermarketu. 
Winogrona zjadamy razem z pestkami, bo to pestki zawierają najwięcej składników odżywczych. Pamiętajmy, aby dokładnie je pogryźć, aby ułatwić trawienie. 
Jeśli masz problem z zaparciami, wybierz winogrona bez pestek. 
Pamiętajmy o piciu wody. 
Drugiego dnia zjadamy około 1,5 kg winogron. Tego dnia pijemy nieco mniej wody, bo owoce te zawierają jej dość sporo w sobie. 
Trzeciego dnia zjadamy około 2 kg winogron. Podjadajmy je cały dzień. Jedzenie regularne, w małych ilościach, przyśpieszy metabolizm. 

  |  
Source: cancertutor.com/grapecure


Zobacz także:Comments