Termin porodu


Wygodny w użyciu kalkulator teminu porodu pomoże ci wyznaczyć termin porodu twojego dziecka.
1.

Pierwszy dzień ostatniej miesiączki:

2.

Jak dlugo trwa twój cykl?

28

Oblicz

Oceń kalkulator:
Ocena:

4.1

   (

140

Ocen)
termin-poroduCiąża trwa zazwyczaj od 37 do 42 tygodni od pierwszego dnia ostatniej miesiączki. Ponieważ nie każda kobieta ma cykl równy 28 dniom, dlatego podczas oszacowania daty teminu porodu, również bierze się pod uwagę długość cyklu.

Ponieważ termin porodu jest wyznaczany na podstawie daty ostatniej miesiączki oraz długości cyklu jest to tylko szacowany termin porodu. Dokładniejszy termin porodu znają kobiety, które stosowały terapię hormonalną i wiedzą dokładnie kiedy doszło do zapłodnienia.

Pamiętaj tylko 5% dzieci rodzi się w terminie, który wyznaczył lekarz, bądź kalkulator terminu porodu. Tak naprawdę nikt nie może określić dokładnej daty porodu. Można tylko szacować termin w przybliżeniu. Dziecko prawdopodobnie przyjdzie na świat kilka lub kilkanaście dni wcześniej lub później od wyznaczonego terminu porodu. Jednak szacowana data porodu da ci wystarczająco dużo czasu aby przygotować się na ten wielki dzień.

Kalkulator obliczania terminu porodu na tej stronie wykorzystuje regułę Naegelego. Reguła Naegelego jest to metoda określania terminu porodu, wykorzystywana we współczesnej medycynie. Tę metodę zastosuje też twój ginekolog. Metoda ta określa terminu porodu, licząc czas trwania ciąży od pierwszego dnia ostatniej miesiączki.

Wzór na obliczanie terminu porodu jest następujący:
Termin porodu = pierwszy dzień ostatniej miesiączki + 7 dni - 3 miesiące + 1 rok (przy 28 dniowym cyklu, przy cyklu trającym dłużęj bądź krócej niż 28 dni, należy to również uwzględnić we wzorze)
Średni czas ciąży obliczany tą metodą wynosi ok. 280 dni (40 tygodni).

Czas trwania ciąży, który jest okresem biologicznego życia łożyska, jest indywidualny dla każdej kobiety i jej dziecka. W prawidłowo przebiegającej ciąży termin porodu nastąpi w momencie uzyskania przez dziecko takiego wieku biologicznego, który pozwoli mu na samodzielne życie poza organizmem matki.


-> Pierwsze objawy ciąży
-> Kiedy test ciążowy jest pozytywny?
-> Dni płodne