Olejek, który czyni cuda


Wyjątkową, unikalną moc niszczenia bakterii i grzybów mają tylko okazy wyhodowaie na niewielkim, błotnistym obszarze północnowschodniego wybrzeża Nowej Zachodniej Walii w Australii.

olejek ktory czyni cuda

Dziś mowa o olejku z drzewa herbacianego. Drzewo Melaleuca Alternifolia zwane jest drzewem herbacianym. Powstaje z niego olejek o cudownych właściwościach.

Kapitan Cook...

Szczep Bundjaung, zamieszkujący wybrzeża Nowej Zachodniej Walii w Australii, od dawien dawna naparem herbacianych liści leczył wiele przypadłości. Jakże zdziwił się sławny żeglarz kapitan Cook, gdy odkrył, że kąpiel w jednym z tamtejszych "jezior magicznych" błyskawiczlie leczy rany i podrażnienia skóry. Tubylcy wiedzieli, że sprawiają to nie czary, a rosnące nad brzegami drzewa herbaciane, których liście wpadały do wody. Dzięki temu rozpuszczał się zawarty w nich olejek, a sama woda nabierała właściwości antyeptycznych. Dziś nie musimy się już opierać na wiekowych przekazach.

Inteligentnie i wybiórczo

Olejek z drzewa herbacianego (Tea Tree Oil) został bowiem wszechstronnie przebadany, a jego lecznicze właściwości w pełni udokumentowane. Okazuje się, że specyfik ten jest pomocny w ponad 20 dolegliwościach, wywoływanych rozwojem szkodliwych bakterii i grzybów. W czystej, nie przetworzonej formie można stosować olejek tylko punktowo, w miejscach chorych - jest bowiem środkiem silnie działającym. Ale proszę się nie bać - jako środek "inteligentny" jest dla zdrowej skóry bezpieczny. Niszczy bowiem tylko bakterie i drobnoustroje szkodliwe, pozostawiając nietknięte organizmy pożyteczne.

Warto wiedzieć

- Olejek jest łatwo wchłaniany przez skórę i błony śluzowe nosa (inhalacja).

- Smaruj nim: drobne oparzenia, paznokcie i stopy zainfekowane grzybicą, ukąszenia kleszcza i innych owadów, opryszczkę, pękające pięty i skórę na dłoniach, niewielkie rany i skaleczenia, a także zmiany grzybiczne skóry owłosionej.

- Roztworem olejku (510 kropli na szklankę) płucz bolące gardło, gdy masz katar 20 kropli nalej do lampki aromatycznej i postaw koło lóżka na całą noc, ból ucha złagodzisz za pomocą zmoczonego w nim wacika.

- Oparzenia słoneczne, pocące się nadmiernie stopy, bardzo wysuszoną skórę doprowadzisz do ładu z pomocą emulsji antyseptycznej, zawierającej 5 proc. olejku.

- Łupież, suchą, podrażnioną skórę głowy zlikwidujesz szamponem Tea Tree Oil (2 proc. olejku), natomiast przy trądziku i wszelkich wypryskach sięgaj po 2-proc. mydło antyseptyczne.  |  
Source: telegraph


Zobacz także:Comments