t-time.pl - kalendarze, pogoda, czas, kalendarium, turystyka, przepisy, kawały, ciekawostki
 

Kalendarz miesiączkowy
Wygodny w użyciu kalendarz miesiączkowy pomoże ci wyznaczyć termin następnej miesiączki oraz wskaże dni płodne.
1.

Pierwszy dzień ostatniej miesiączki:

2.

Ile dni trwa twoja miesiączka?

5

3.

Jak dlugo trwa twój cykl?

28

Oblicz
<<>>
  • Miesiączka
  • Dni płodneOceń kalendarz:
Ocena:

4.6

   (

117

Ocen)
kalendarz-miesiaczkowy


Miesiączka to część cyklu menstruacyjnego kobiety, podczas którego krawi z pochwy przez kilka dni. Miesiączka trwa od trzech do ośmiu dni, jednak u większości kobiet trwa pięć dni. Najbardziej obfite krwawienie pojawia się w pierwszych dniach miesiączki. W trakcie najbardziej obfitego krwawienia krew jest czerwona, kiedy miesiączka zbliża się ku końcowi krew jest zazwyczaj różowa, brązowa lub czarna. W czasie miesiączki kobieta traci od 5 do 12 łyżeczek krwi, ale zdarza się, że niektóre kobiety tracą więcej.

Miesiączka pojawia się u kobiet, które miały owulację, ale nie zaszły w ciążę. Cykl menstruacyjny jest liczony od pierwszego dnia wystąpienia miesiączki do pierwszego dnia następnej miesiączki.

Jak wyznaczyć datę następnej miesiączki

Cykl menstruacyjny u dojrzałych kobiet waha się między 21 a 35 dni. U nastolatków może się wahać od 21 do 45 dni. Jednak u większości kobiet trwa 28 dni.
Aby obliczyć termin następnej miesiączki musimy ustalić pierwszy dzień ostatniej miesiączki. Następnie należy określić jak długo trwa nasz cykl menstruacyjny, czyli jest to ilość dni od pierwszego dnia wystąpienia miesiączki do pierwszego dnia wystąpienia następnej miesiączki. Jeśli znasz już te dane po prostu wprowadź je do kalendarza miesiączkowego na tej stronie i przyciśnij Oblicz. Na stronie pojawią się kalendarze, na którym możesz odczytać kiedy wystąpi twoja następna miesiączka. Przyciśnij strzałki w prawo >> aby dowiedzieć się kiedy wystąpią kolejne miesiączki.

Dni płodne

Kalendarz miesiączkowy pokazuje również dni płodne. Owulacja występuje u kobiety około 14 dni przed pierwszym dniem następnej miesiączki. Dni płodne rozpoczynają się kilka dni wcześniej przed owulacją. Czyli jeśli twój cykl menstruacyjny trwa 28 dni, to najbardziej płodna będziesz od 13 dnia cyklu. Jednak "słabe" dni płodne mogą się rozpocząć nawet jeszcze wcześniej (około 3 dni wcześniej). Wtedy również jest możliwość zajścia w ciąże.
Podczas cyklu miesiączkowego jajo uwolnione z jednego z jajników kobiety przemieszcza się w dół jajowodu. Uwolnione jajo żyje przez 24 godziny po owulacji, a plemniki mogą przeżyć w jajowodach przez kilka dni po stosunku. To oznacza, że kobieta może zajść w ciążę do 24 godzin po owulacji.

-> Dni płodne - Kalendarz planowania dziecka