Witaminy na odchudzanie


Witaminy i minerały, które wspomogą proces odchudzania.

witaminy na odchudzanie

Słowo odchudzanie kojarzy nam się z ograniczaniem posiłków, liczeniem kalorii, białek, tłuszczów i węglowodanych. Nikomu raczej nie przychodzi na myśl, że może problemy z odchudzaniem są związane z tym, że.. jemy za mało, za mało odżywczych posiłków.

Istnieje kilka podstawowych witamin, takich jak np. A, B, C, D, E czy K, które nie tylko pomagają w prawidłowym funkcjonowaniu organizmu, ale również przyczyniają się do utraty tłuszczu.

Dlatego bardzo ważne jest w procesie odchudzania stosowanie zrównoważonej diety, która uzupełni poziom witamin, najważniejszych podczas odchudzania się.Oto kilka najważniejszych witamin i minerałów w procesie odchudzania.


1. Magnez:

Odgrywa bardzo ważną rolę w zmniejszaniu stresu, co przyczynia się do utraty tkanki tłuszczowej. Zbyt duży stres prowadzi do zwiększenia tkanki tłuszczowej. Magnez można znaleźć w bananach, szpinaku i gorzkiej czekoladzie.

2. Cynk:

Cynk jest niezbędny w procesie trawienia. Wspomaga przyswajanie przez organizm witamin i minerałów z pożywienia oraz wspomaga spalanie tłuszczu i budowę mięśni. Cynk możemy znaleźć w czerwonym mięsie, np. w wołowinie. Cynk występuje również w sezamie oraz pestkach dyni.

3. Witamina D3:

Wiele kobiet cierpi na niedobór witaminy D. Niedobór witaminy D ma negatywny wpływ na metabolizm. Witaminę D można łatwo uzyskać z promieni słonecznych. Zimą warto zaopatrzyć się w suplement tej witaminy, po wcześniejszym badaniu krwi, potwierdzającym niedobór tej witaminy.

4. Omega-3:

Kwasy omega-3 wspomagają utratę tłuszczu oraz działają przeciwzapalnie. Omega-3 znajdziemy w tłustych rybach oraz np. w siemieniu lnianym.

5. Witaminy B:

Witaminy z grupy B, głównie B6, B9 i B12 są niezbędne do produkcji energii, utraty tłuszczu i detoksykacji organizmu. Witaminy z grupy B znajdziemy w warzywach takich jak np. szpinak, brokuł, kapusta, ziemniaki oraz w czerwonym mięsie i w rybach.  |  
Source: t-time.pl


Zobacz także:Comments